One Piece Türkiye
Merhaba arkadaşlar.

Biliyorsunuz, burası yönetim ekibimizde ki birkaç sorundan ve sistematik hatalardan dolayı etkinliğini yitirdi. Kaldığı yerden devam ettirmek mümkün değil şuanda.

Bizde, yönetim ekibimizden kalan arkadaşlarla tekrardan; daha sistematik, daha görsel, daha gelişmiş, daha basit ve çok daha eğlenceli bir RPG için kollarımızı sıvadık. Yakın zamanda da gösterime girmeyi umud ediyoruz.

Çalışmalarımızı yoğun tempo ile devam ettiriyoruz. Aramıza katılmak, bizlere destek vermek isterseniz, Onebahriye adlı Skype adresinden bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

One Piece Türkiye
Merhaba arkadaşlar.

Biliyorsunuz, burası yönetim ekibimizde ki birkaç sorundan ve sistematik hatalardan dolayı etkinliğini yitirdi. Kaldığı yerden devam ettirmek mümkün değil şuanda.

Bizde, yönetim ekibimizden kalan arkadaşlarla tekrardan; daha sistematik, daha görsel, daha gelişmiş, daha basit ve çok daha eğlenceli bir RPG için kollarımızı sıvadık. Yakın zamanda da gösterime girmeyi umud ediyoruz.

Çalışmalarımızı yoğun tempo ile devam ettiriyoruz. Aramıza katılmak, bizlere destek vermek isterseniz, Onebahriye adlı Skype adresinden bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

One Piece Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Free Rp Sınırlandı

Free Rp Sınırlandı Empty Free Rp Sınırlandı

Mesaj tarafından Akagami Perş. Ekim 17, 2013 6:30 am

Forumdaki dengesizliği belli bir ölçüde engellemek için Free RP'leri çok büyük bir ölçüde sınırlıyorum arkadaşlar. Ama bu sınırlamayı anlamanız için öncelikle Free Rp nedir ona bakalım:

Free RP kendi içinde;
TRP ve Serbest RP olmak üzere ikiye ayrılıyor. TRP'yse kendi içinde iki gruba ayrıldı bu sistemde;
Stat kasmak için yapılanlar ve Teknik öğrenmek için yapılanlar. Şimdi ben bu Stat kasmak için yapılan rp'leri kaldıracağım, artık 550 kelimelik trp'nizi yazıp stat alamayacaksınız.

Nedenine gelince, şimdi bu stat kazanmak için yapılan trp'ler haksızlık oluyor diğer üyelere. Çünkü güzel yazanı var, güzel yazmayanı var, zamanı olan var, zamanı olmayan var. Bazı kişiler çok güzel yazıyor 3-4 stadı birden kapıyor, bazıları fazla iyi yazamıyor yeni başladığı için doğal olarak ve bir stat alıyor. Ama şimdi bir de zaman meselesi var. Bazıları var okuldan geldiği gibi akşama kadar burada (Örnek 1-A= Ben) bazılarıysa bir saat duramıyor yoğun olduğu için. E sabahtan akşama kadar duran kesim günde 1 tane TRP yapsa, diğer adam 4-5 günde bir TRP bitirecek. Biri haftada 5 stat alırken diğeri 1 stat alacak, ve adam beceriksiz olduğu için değil elinde olmayan zaman problemi yüzünden güçsüz kalacak. Anlattığım bu nedenlerden dolayı artık Free Rp sistemi bayağı kısıldı. Şöyle ki;

+ Artık Stat kazanmak için TRP yazamazsınız, kabul edilmez.
+ Sadece teknik öğrenmek için TRP yazabileceksiniz.
+ Artık eşya, meyve, gemi vs. Almak için de Free rp yazmayacaksınız. Normal RP ile alacaksınız.
+ Eğer köyde gezdiğinizi, rüyanızı vb. anlatan boş bir Free rp yazmak istiyorsanız yazabilirsiniz, fakat bir şey fark etmez. Okuyucu sadece karakterinizi, kişiliğinizi daha iyi tanır. Yani geçmişte yaptığınız antremanı anlatırsanız stat almayacaksınız, sadece okuyucu bilecek geçmişte böyle bir şey olduğunu.

Bir Problem daha var, eğer TRP'lerle stat arttıramıyorsam nasıl arttıracağım diye sorabilirsiniz. Normal RP'lerinizle yaptığınız dövüşler, kavgalar, antremanlarda artacak statlarınız. Mesela birini yendiniz ama sınırlarınızı aştınız (Bkz: Zoro vs Mr.1) Ekstra stat aldınız. Çölde bir saat yürüdünüz dayanıklılık aldınız gibi.

Yani Free rp'ler sadece eğlence ve teknikler için kullanılabilecek özetle, hayırlı olsun diyorum.
Akagami
Akagami
Kurucu
Kurucu

https://one-piece.forum.st