One Piece Türkiye
Merhaba arkadaşlar.

Biliyorsunuz, burası yönetim ekibimizde ki birkaç sorundan ve sistematik hatalardan dolayı etkinliğini yitirdi. Kaldığı yerden devam ettirmek mümkün değil şuanda.

Bizde, yönetim ekibimizden kalan arkadaşlarla tekrardan; daha sistematik, daha görsel, daha gelişmiş, daha basit ve çok daha eğlenceli bir RPG için kollarımızı sıvadık. Yakın zamanda da gösterime girmeyi umud ediyoruz.

Çalışmalarımızı yoğun tempo ile devam ettiriyoruz. Aramıza katılmak, bizlere destek vermek isterseniz, Onebahriye adlı Skype adresinden bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

One Piece Türkiye
Merhaba arkadaşlar.

Biliyorsunuz, burası yönetim ekibimizde ki birkaç sorundan ve sistematik hatalardan dolayı etkinliğini yitirdi. Kaldığı yerden devam ettirmek mümkün değil şuanda.

Bizde, yönetim ekibimizden kalan arkadaşlarla tekrardan; daha sistematik, daha görsel, daha gelişmiş, daha basit ve çok daha eğlenceli bir RPG için kollarımızı sıvadık. Yakın zamanda da gösterime girmeyi umud ediyoruz.

Çalışmalarımızı yoğun tempo ile devam ettiriyoruz. Aramıza katılmak, bizlere destek vermek isterseniz, Onebahriye adlı Skype adresinden bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

One Piece Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kontenjan Sistemi

Kontenjan Sistemi Empty Kontenjan Sistemi

Mesaj tarafından Akagami Paz Kas. 24, 2013 3:28 am

♦Merhabalar, bu rehberde size Kontenjan Sistemi'ni anlatacağım. Ne kadar basit ve kısa bir konu olsa da, örnekli ayrıntılı anlayalım ki güzelce anlaşılsın.

♣Taraf Kontenjanları

♦Alfa'da da vardı, fakat herhangi bir açıklama yapmamıştım. Neyse, her tarafın bir kontenjanı var ve bu kontenjan dolduktan sonra yeni alımlar olamıyor malesef. Neden böyle derseniz, forumda 50 Korsan olup 10 Denizci olursa eşitlik hiçbir türlü sağlanamaz diye düşünerek böyle bir şey uygulamaya karar vermiştik, uygun göründü, biz de yaptık.

♦Korsan, Denizci, Ödül Avcısı, Devrimci ve Siviller olarak eşit kontenjanlar olacak, yani 30'ar kişi gelebilecek betada. Eğer beklenmedik bir şey olur da dolarsa arttırılıp 40 da olabilir.

Korsan (?/30)
Denizci (?/30)
Ödül Avcısı (?/30)
Devrimci (?/30)
Sivil (?/30)

♣Meyve Kontenjanları

♦Bildiğiniz üzere meyve yaratımında sorunlar yaşanıyordu, bunu Kontenjan Sistemi sayesinde çözmeye karar verdik. Artık Logia, Mistik ve Antik Zoan yaratımı kısıtlı. Yaratabilmek için belli şartlar gerekiyor, ama kesinlikle bir sınırı olacak.

Logia (?/5)
Mistik Zoan (?/5)
Antik Zoan (?/5)

♣Aile Kontenjanları

♦Yine bildiğiniz gibi yeni bir sistem olan Soy Sistemi'miz var. Bu sistema göre, birkaç aile bulunuyor ve bu ailelerin belli avantajları var. Foruma renk getirilmesi için geliştirilen bu sistem işe yarayacak gibi duruyor; fakat bunlar da sınırsız olmayacak. Zaten o sisteme yazmıştık, Kontenjan'a girdiği için yazmak zorundayım.

D. (?/2)
Brsentin (?/3)
Grifindor (?/2)
Murcielago (?/2)
Holl Greyl (?/2)
Akagami
Akagami
Kurucu
Kurucu

https://one-piece.forum.st

- Similar topics