One Piece Türkiye
Merhaba arkadaşlar.

Biliyorsunuz, burası yönetim ekibimizde ki birkaç sorundan ve sistematik hatalardan dolayı etkinliğini yitirdi. Kaldığı yerden devam ettirmek mümkün değil şuanda.

Bizde, yönetim ekibimizden kalan arkadaşlarla tekrardan; daha sistematik, daha görsel, daha gelişmiş, daha basit ve çok daha eğlenceli bir RPG için kollarımızı sıvadık. Yakın zamanda da gösterime girmeyi umud ediyoruz.

Çalışmalarımızı yoğun tempo ile devam ettiriyoruz. Aramıza katılmak, bizlere destek vermek isterseniz, Onebahriye adlı Skype adresinden bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

One Piece Türkiye
Merhaba arkadaşlar.

Biliyorsunuz, burası yönetim ekibimizde ki birkaç sorundan ve sistematik hatalardan dolayı etkinliğini yitirdi. Kaldığı yerden devam ettirmek mümkün değil şuanda.

Bizde, yönetim ekibimizden kalan arkadaşlarla tekrardan; daha sistematik, daha görsel, daha gelişmiş, daha basit ve çok daha eğlenceli bir RPG için kollarımızı sıvadık. Yakın zamanda da gösterime girmeyi umud ediyoruz.

Çalışmalarımızı yoğun tempo ile devam ettiriyoruz. Aramıza katılmak, bizlere destek vermek isterseniz, Onebahriye adlı Skype adresinden bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

One Piece Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Market kalıpları

2 posters

Market kalıpları Empty Market kalıpları

Mesaj tarafından Mr. Demetrius Çarş. Ara. 04, 2013 12:55 pm

Efendim, bu zamana kadar Yetkililer Market bölümüne açılan belirli nesneleri (Örn: kılıç) inceliyor ve kafalarında bir fiyat biçiyordu. Bazılarına haksızlık bazılarına ise avantaj sağlıyordu bu sistem; ama benim aklımda şöyle bir şey var:

Her Belirli (Belirli diyorum, Dürbün, baston gibi şeylere uygulamaya gerek yok bunu) nesneye Belirli kalıplar çıkartılmalı. Şunun gibi:

Keskinlik +1 (5 Bin belly)

Keskinlik +5 (50 bin belly)

Dayanıklılık +3 (25 bin belly)

Şöyle açıklayayım, örneğin Bir kılıç yapacağız kendimize, hemen kalıplara bakıyoruz. Normal kılıçlardan biraz daha keskin olmasını istiyoruz ve yeni kılıcımız a bu özelliği ekliyoruz. Ve adminler bu kalıba göre fiyat biçiyor.

Örneğin bir kılıcı ele alalım. Markette Standart kılıcın fiyatı 80 bin belly. Ben kendi kılıcıma, Keskinlik +1 (5 bin belly) ve Dayanıklılık +3 (25 bin belly) eklemek istiyorum diyelim. Normal kılıcın fiyatı 80 bin belly. Keskinlik ve dayanıklılık özelliklerin eklediğimizde (80+25+5=110 bin belly) 110Bin belly ediyor. Yani bu durumda oluşturduğum kılıca bu kalıp biçimine göre fiyat biçeceğim.

Mr. Demetrius
Mr. Demetrius
Devrimci
Devrimci

Market kalıpları Empty Geri: Market kalıpları

Mesaj tarafından The Clown King Buggy Çarş. Ara. 04, 2013 1:25 pm

Malesef. Dayanıklılık +20 gibi bir şey yapıp kırılmaz bir kılıç isteyen biri olursa ne olacak. Zaten genel olarak mantık çerçevesinde ele alıyoruz yaratımlarınızı, ekstra sağlamsa ona göre kafamızdan hesaplıyoruz biz. Silahlara stat yüklersek işler karışır.
The Clown King Buggy
The Clown King Buggy
Anlatıcı&Onaylayıcı

Anlatıcı&Onaylayıcı

Mesaj tarafından Mr. Demetrius Çarş. Ara. 04, 2013 1:26 pm

Efendim, kalıpları siz çıkartacaksınız. Bu sınırı da siz belirleyebilirsiniz.
Mr. Demetrius
Mr. Demetrius
Devrimci
Devrimci

Mesaj tarafından Mr. Demetrius Çarş. Ara. 04, 2013 1:27 pm

Ayrıca bahsettiğim Kalıplar sadece belirli nesnelerin standart özelliklerini kapsıyor. Bundan daha fazlasını isteyenlerin Yine normal konu açabileceğini düşünüyorum.
Mr. Demetrius
Mr. Demetrius
Devrimci
Devrimci

Mesaj tarafından The Clown King Buggy Çarş. Ara. 04, 2013 1:36 pm

Bu konuyla ilgili bir sistem düşüneceğim.
The Clown King Buggy
The Clown King Buggy
Anlatıcı&Onaylayıcı

Anlatıcı&Onaylayıcı

- Similar topics