One Piece Türkiye
Merhaba arkadaşlar.

Biliyorsunuz, burası yönetim ekibimizde ki birkaç sorundan ve sistematik hatalardan dolayı etkinliğini yitirdi. Kaldığı yerden devam ettirmek mümkün değil şuanda.

Bizde, yönetim ekibimizden kalan arkadaşlarla tekrardan; daha sistematik, daha görsel, daha gelişmiş, daha basit ve çok daha eğlenceli bir RPG için kollarımızı sıvadık. Yakın zamanda da gösterime girmeyi umud ediyoruz.

Çalışmalarımızı yoğun tempo ile devam ettiriyoruz. Aramıza katılmak, bizlere destek vermek isterseniz, Onebahriye adlı Skype adresinden bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Join the forum, it's quick and easy

One Piece Türkiye
Merhaba arkadaşlar.

Biliyorsunuz, burası yönetim ekibimizde ki birkaç sorundan ve sistematik hatalardan dolayı etkinliğini yitirdi. Kaldığı yerden devam ettirmek mümkün değil şuanda.

Bizde, yönetim ekibimizden kalan arkadaşlarla tekrardan; daha sistematik, daha görsel, daha gelişmiş, daha basit ve çok daha eğlenceli bir RPG için kollarımızı sıvadık. Yakın zamanda da gösterime girmeyi umud ediyoruz.

Çalışmalarımızı yoğun tempo ile devam ettiriyoruz. Aramıza katılmak, bizlere destek vermek isterseniz, Onebahriye adlı Skype adresinden bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

One Piece Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Owl Owl no Mi

2 posters

Owl Owl no Mi Empty Owl Owl no Mi

Mesaj tarafından FirePoS Ptsi Ara. 30, 2013 7:16 am

İsmi : Owl Owl no Mi
Tipi : Zoan
Özellikleri :

Aşağı yukarı çoğu bölge ve iklimlerde yaşayabilir.

Baykuşlar yırtıcı kuşlardandır.

Baykuşların kafaları diğer kuşlara nazaran büyük olduğu gibi her iki gözüde ön taraftadır. Yani diğer kuşlarda yanlarda değildir.

Baykuş’un gözlerinin bir diğer özelliği de sabit olmasıdır. Yani baykuş gözleri sağa sola hareket edemezler sabittir.

Baykuşların kafaları neredeyse 300 dereceye kadar döndürebilirler.

Baykuş türünün önemli bir özelliği de dişisi erkeğinden daha iridirler.

Baykuşlar yılda 10 yumurtaya kadar yumurtlarlar.

Baykuşların ortalama kuluçka süreleri 30 gün ile 40 gün arasında değişiklik gösterebilir.

Baykuşların görme yetisi diğer canlılara nazaran epey bir farklıdır.

Baykuş mor ışık görüntüsüne sebep olan kimyasal bir maddeyi gözünde barındırır.

Mavi rengi görebilen tek kuş türü baykuş’tur.

Neredeyse bütün ışıkları bütün ayrıntılarıyla görebilirler. İnsan gözünden çok daha hassas bir göz yapısına sahiptir.

Gece avcılarının en iyilerinden biri olan Baykuş’un gözleri kadar kulaklarıda oldukça hassastır, öyle hassaski zifiri karanlıkta gözleri görmese dahi uzaktaki bir sineğin kanat sesini, uzakta yere düşen bir kibrit büyüklüğündeki bir çöpün sesini dahi duyabilir. Kulakları perdeli olup istedikleri an kulaklarını kapatır istedikleri anda açabilirler.

Baykuşlar uzun ömürlü hayvanlardandır neredeyse bir insanın ömrü kadar ömürleri vardır. Genel itibari ile baykuş ömürleri 60-70 yıl arasındadır.

Baykuşların yüzden fazla türü olup büyüklükleri serçe kadar olanlar olduğu gibi kartal büyüklüğünde olan türleride mevcuttur. (benimki kartal olucak)

gerekli gereksiz her şeyi yazdım (kaynak : http://www.bilgiufku.com/baykusun-genel-ozellikleri-nelerdir.html )
FirePoS
FirePoS
Tarafsız
Tarafsız

Owl Owl no Mi Empty Geri: Owl Owl no Mi

Mesaj tarafından The Clown King Buggy Çarş. Ocak 01, 2014 10:33 am

Onaylandı. Fiyatı 140.000ß. Gündüz baykuş moda ve ya hibrit moda geçersen gözlerin hassas olacak bu yüzden güneşe bakmak gözlerine zarar verebilir...
The Clown King Buggy
The Clown King Buggy
Anlatıcı&Onaylayıcı

Anlatıcı&Onaylayıcı